about-image

Yeminli Tercüme

Ankara Çeviri, yeminli tercüme konusunda uzmanlaşmıştır. Pasaport, diploma, nüfus cüzdanı, adli sicil belgesi, evlilik cüzdanı gibi pek çok belgenin çevirisini yapmakta ve onay işlemini gerçekleştirmekteyiz. Yeminli tercüme konusunda uzun yılların vermiş olduğu bir deneyime sahibiz.

Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercüme, yeminli çevirmen tarafından belgenin aslına uygun olarak çevrilmesi ve ilgili tercüman tarafından imzalanmasıdır. Herhangi birinin, tercümesi yapılmış bir metni onaylamaya yetkisi yoktur. Bu yetkiye sahip olmak için tercümanların mesleklerinde uzmanlaşmış olmaları ve yabancı dil yeterliliklerini belgelendirmeleri gerekir.

Yeminli Tercüman

Yeminli tercüman, yabancı dil bilgisini belgelerle ispat edebilen, yemin zabtına sahip kişidir. Yeminli tercüman, çevirisini yaptığı belgeyi imzalayarak tercümenin doğruluğu yönünden sorumluluk altına girmektedir.

Yeminli tercümanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Tercümanın herhangi bir noterde yemin zaptının bulunması, tercümanın diğer noter tarafınca da tanınacağını anlamına gelmez.

Yeminli Tercümesi Gereken Belgeler

İstenme amacına göre değişiklik göstermekle birlikte; büyükelçilik, mahkeme, yüksek öğretim kurumları, bakanlıklar vb resmi kurumlara sunulacak belgelerin yeminli tercümesinin de bulunması gerekmektedir.

Pasaport, nüfus cüzdanı, diploma, transkript, öğrenim belgesi, evlilik cüzdanı, mahkeme kararları yeminli tercümesi en çok istenen belgelerdir.

Yeminli tercüme, noter veya apostil onayı gereken belgelerinizin tüm işlemlerini sizin adınıza takip ediyoruz.

Yeminli Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Diller

Ankara Çeviri olarak başta İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Arapça, Rusça olmak üzere tüm yaygın dillerde yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Yeminli Tercüme Fiyatı

Yeminli tercüme fiyatı çeviri dil kombinasyonuna (Türkçeden İngilizceye veya Fransızcadan Almancaya çeviri vb), çevirinin boyutuna, belgenin teslimat tarihine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ankara Çeviri, yeminli tercüme ihtiyaçlarınız için en uygun fiyat garantisi sunmaktadır.

Yeminli Tercümede Ankara Çeviri Güvencesi

Yeminli tercümesi gereken belgenizi e-posta ve faks yoluyla ulaştırabilir, yeminli çeviri isteklerinizi günün her saati iletebilir, tercümeleriniz için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Yeminli tercüme ihtiyaçlarınız için bizden teklif almadan kararınızı vermeyin.