about-image

Deşifre Hizmeti

Deşifre, ses ve video dosyalarındaki konuşmaların çözümlenmesi ve yazılı hale getirilmesidir.

Ankara Çeviri olarak; konferans, toplantı, seminer, kongre ve sunumlara ait İngilizce ya da Türkçe video ya da ses kayıtlarını eksiksiz ve hızlı bir şekilde yazılı metinler haline dönüştürüyor sonra da metinlerin Türkçe, İngilizce, Almanca veya diğer dillere çevirilerini gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda çevirisi yapılacak metni, kullanım alanına göre farklı şekillerde (altyazı, basılı çıktı, özet vb.) hazırlayabilmekteyiz.

Deşifre hizmetini; konferans, seminer ve kongreler; tıbbi, teknik, akademik alanlarda düzenlendiğinden; konuya hakim, spesifik sözcük ve terimleri bilen, deneyimli tercümanlarımızca gerçekleştirmekteyiz.

Bu işlem esnasında en önemli konu, ses kayıtlarının mümkün olduğunca eksiksiz bir şekilde deşifre edilip çevrilmesidir. Ses kalitesi ve kayıt uzunluğu proje süresini belirleyen temel faktörlerdir. Kayıt kalitesinin yüksek olduğu dosyaların çözümlenmesi kısa sürede tamamlanabilirken, kalitenin düşük olduğu kayıtlarda çeşitli programlar kullanılarak konuşmaların netleştirilmesi sağlanmakta dolayısıyla deşifre işleminin süresi de uzamaktadır.

Bu hizmet kapsamında CD, VCD, DVD, DİVX formatındaki kayıtların ve VHS kasetlerin deşifre işlemlerini yapabilmekteyiz.